Perşembe, Mayıs 30

Tarihi Mısır Çarşısı’nda yangın! Dumanlar bir anda çevreyi sardı

İstanbul Eminönü’ndeki Mısır Çarşısı’nda bir restoranın bacasında başlayan yangın, tarihi yapının çatısına sıçradı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesiyle alevler kontrol altına alınarak söndürüldü.

İstanbul‘un en eski kapalı çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı’ndan bir restoranın bacasında başlayan yangın, çarşının çatısına sıçradı.

DUMANLAR GÖKYÜZÜNÜ KAPLADI

Her gün binlerce yerli ve yabancı turistin gezmek ve alışveriş yapmak için geldiği ve İstanbul’un sembol yapılarından biri olan Mısır Çarşısı’ndan yükselen alevler yürekleri ağza getirdi. Gökyüzünü kaplayan yoğun duman, kentin farklı noktalarından da görüldü.

ALEVLER ÇATIYA KADAR ULAŞTI

Bir restoranın baca kısmından çıktığı belirlenen yangın, tarihi yapının çatısına kadar ulaştı. İBB’ye bağlı itfaiye ekipleri, 60 personel ve 18 araçla müdahale ederek yangını kontrol altına almayı başardı. Alanda soğutma çalışması başlatılırken, söndürme sırasında kullanılan su çarşının içinden tahliye edilmeye başlandı. Olayda herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmadı.

Tarihi Mısır Çarşısı'nda yangın! Çatıya sıçrayan alevler söndürüldü
Tarihi Mısır Çarşısı'nda yangın! Çatıya sıçrayan alevler söndürüldü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir