Perşembe, Mayıs 30

Antalya’da 1 kişinin öldüğü teleferik kazasında duruşma tarihi belli oldu

Antalya’da yaşanan ve 1 kişinin ölümü 184 kişinin mahsur kalmasıyla sonuçlanan teleferik kazasının ilk duruşma tarihi belirlendi. Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ve diğer 4 sanık 11 Haziran’da hakim karşısına çıkacak. Sanıkların 27’şer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

Antalya‘da 12 Nisan’da meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin yaralanıp 184 kişinin de mahsur kalmasıyla sonuçlanan teleferik kazasının ilk duruşma tarihi belirlendi. Duruşmada Döşemealtı L Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ve diğer 4 sanık 11 Haziran’da hakim karşısına çıkacak.

KURTARMA ÇALIŞMALARI 1 GÜN SÜRDÜ

Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirketi ANET tarafından işletilen Sarısu Teleferik Hattı’nda 5 nolu direğin bağlantı noktasından kopması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetmiş, 7 kişi yaralanmış, 184 kişi ise mahsur kalmış ve 23 saatin sonunda tüm tahliye gerçekleştirilmişti.

Antalya'da 1 kişinin öldüğü teleferik kazasında duruşma tarihi belli oldu

BELEDİYE BAŞKANI DA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Kazanın ardından aralarında eski ANET Genel Müdürü olan Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz’ün de aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 7 Mayıs 2024 Salı günü, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 36 sayfalık iddianame, 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunuldu. Hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edilirken, Kocagöz ve diğer sanıklar hakim karşısına çıkacağı ilk duruşma tarihi de açıklandı.

27’ŞER YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR

11 Haziran Salı günü Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak sanıkların “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” ve “trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma” suçlarından 27’şer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir