Perşembe, Nisan 18

İmralı Adası açıklarında batan kargo gemisinin enkazından çekilen görüntüler paylaşıldı

Marmara Denizi’nde batan gemideki 5 mürettebatı arayan dalgıçlar 51 metre derinlikte buldukları gemi enkazından görüntüleri paylaştı. Geminin sevk ve idaresinin yapıldığı “köprü üstü” diye bilinen kaptan köşkünün sular altındaki durumunun yer aldığı görüntülerde klima, araç gereç ve diğer eşyaların da sular altında tamamen yerlerinden oynadığı ve dağıldığı görülüyor.

Marmara Denizi‘nde, İmralı Adası’nın güneybatısında su alarak batan ve dün bir kişinin cansız bedenine ulaşılan “Batuhan A” adlı kargo gemisinin su altındaki enkazından dalgıçlar tarafından çekilen görüntüler paylaşıldı.

5 MÜRETTEBATI ARAMA ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Balıkesir’in Marmara Adası’ndan hareket ettikten sonra kötü hava ve deniz şartları nedeniyle 15 Şubat’ta saat 06.20’de Karacabey ilçesi açıklarında batan geminin enkazında 5 mürettebatı arama çalışması devam ediyor.

İmralı Adası'nda batan kargo gemisinin enkazından çekilen görüntüler paylaşıldı

GEMİNİN ENKAZINA DALIŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı TCG Akın gemisinde görevli dalgıçlar, denizin tabanına oturan kargo gemisinin enkazına bugün de dalış gerçekleştirdi.

İmralı Adası'nda batan kargo gemisinin enkazından çekilen görüntüler paylaşıldı

ENKAZIN İÇİNDEN GÖRÜNTÜLER SERVİS EDİLDİ

Dalgıçlar tarafından geminin enkazının içinden görüntüler çekildi. Görüntülerde, geminin sevk ve idaresinin yapıldığı “köprü üstü” diye bilinen kaptan köşkünün sular altındaki durumu yer alıyor. Bu bölümdeki klima, araç gereç ve diğer eşyaların da sular altında tamamen yerlerinden oynadığı ve dağıldığı görülüyor. Paylaşılan görüntüde, gemideki mürettebatın kaldığı kamaralarda dalgıçlar tarafından yapılan inceleme de yer alıyor.

İmralı Adası'nda batan kargo gemisinin enkazından çekilen görüntüler paylaşıldı

NE OLMUŞTU?

Balıkesir’in Marmara Adası’ndan 14 Şubat saat 20.30’da Bursa’nın Gemlik ilçesindeki Roda Limanı’na gitmek üzere 6 kişilik mürettebat ve 1250 ton mermer tozu yüküyle hareket eden 69 metre uzunluktaki “Batuhan A” adlı kargo gemisi, kötü hava ve deniz şartları nedeniyle 15 Şubat’ta saat 06.20’de Karacabey ilçesi açıklarında kıyıdan 4 mil açıkta batmıştı. Görüntüleme cihazlarıyla yapılan çalışmalarda geminin enkazının 51 metre derinlikte denizin tabanına oturduğu belirlenmişti. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı dalgıçların 17 Şubat’ta gerçekleştirdiği 2 dalışta, gemide aşçı olarak çalışan 33 yaşındaki Zeynep Kılınç’ın cansız bedenine ulaşılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir