Pazartesi, Temmuz 15

Tutuklanan Dilan Polat ve Sıla Doğu “Masumuz” diyerek suçlamaları reddetti

Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Dilan Polat ve Sıla Doğu sağlık kontrolünün ardından polis aracına bindirilirken “Masumuz” diyerek suçlamaları reddetti.

Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlarından dolayı tutuklanan Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Dilan Polat ve Sıla Doğu kontrollerin ardından polis aracına bindirilirken masum olduklarını dile getirdi.

 

12 KİŞİ TUTUKLANDI

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi”, “Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” ve “Vergi kanununa muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılan Dilan Polat ve Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sağlık kontrolüne getirilen Dilan Polat ve Sıla Doğu suçlamaları reddetti

“SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUZ”

Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve beraberindeki tutuklu şahısların Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolleri gerçekleştirildi. Dilan Polat sağlık kontrolünün ardından polis aracına bindirilirken masum olduğunu dile getirdi. Sıla Doğu ise gerçekleştirilen sağlık kontrolünün ardından basın mensuplarının “Ne söylemek istersiniz?” sorusuna “Hiçbir suçlamaları kabul etmiyoruz” cevabını verdi.

Sağlık kontrolüne getirilen Dilan Polat ve Sıla Doğu suçlamaları reddetti

DİLAN POLAT İFADE BOYUNCA AĞLADI

Öte yandan Dilan Polat’ın ifadesi boyunca ağladığı, kendisine yöneltilen sorulara, “Şirketlerin hareketleri, para giriş çıkışlarıyla eşim ve muhasebe birimi ilgileniyor. Ben sadece reklam yüzüyüm” şeklinde cevap verdiği belirtildi.

Sağlık kontrolüne getirilen Dilan Polat ve Sıla Doğu suçlamaları reddetti

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen sağlık kontrollerinin ardından tutuklu şahıslar polis aracına bindirilerek cezaevine götürüldü.

Sağlık kontrolüne getirilen Dilan Polat ve Sıla Doğu suçlamaları reddetti

NE OLMUŞTU?

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım’da düzenlenen operasyonda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 17 kişi gözaltına alınmıştı.

Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulunca (MASAK) ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

Paranın yine aile bireylerine ait şirketler arasında transfer edildiği, son aşamada ise Engin Polat’ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul isimli firmada toplanarak gayrimenkul ve çok sayıda araç alındığının tespitinin ardından İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin kimliklerini belirlemiş, İstanbul merkezli Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa’da toplam 43 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Soruşturma çerçevesinde çalışmalarını sürdüren ekipler, Dilan ve Engin Polat’a ait bir medikal şirketin Ankara’da başka bir firmaya isim hakkını verdiği, bu firmanın hesabındaki 1 milyon 800 bin liranın da ortakların kişisel hesaplarına aktarılmaya çalışıldığını belirlemiş, paraya bloke koyduran ekipler, 4 şüpheliyi gözaltına almış, genişletilen soruşturmada aranan 3 kişi daha yakalanmıştı.

Sağlık kontrolüne getirilen Dilan Polat ve Sıla Doğu suçlamaları reddetti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir