Pazartesi, Temmuz 15

1 hafta önce kaybolan 13 yaşındaki kızın cesedi falezlerde bulundu! Annesi kızını elbiselerinden teşhis etti

Antalya’da bir hafta önce kaybolan 13 yaşındaki kızın cesedi falezlerde bulundu. Annesi ortaokul öğrencisini elbiselerinden teşhis ederken, cesedin kimliği DNA testiyle netleştirilecek.

Antalya‘da dün falezlerde bulunan cesedi, 1 hafta önce evden çıkan ve servisten indikten sonra ortadan kaybolan 13 yaşındaki ortaokul öğrencisinin annesi adli tıpta elbiselerden teşhis etti. DNA testinden sonra cesedin kimliğinin netlik kazanması durumunda cenazenin aileye teslim edileceği öğrenildi.

KAYALIKLARDA HAREKETSİZ HALDE BULUNDU

Olay, Muratpaşa ilçesi Şirinyalı Mahallesi’ndeki falezlerde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 20 metre yükseklikteki falezlerin denizle buluştuğu kayalık alanda bir kişinin hareketsiz olduğunu görenler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarın ardından olay yerine polis, itfaiye ekibi ve deniz polisi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, halat yardımıyla aşağı inerken, polis ilk belirlemelere göre cesedin bir genç kıza ait olduğunu tespit etti.

Antalya'da Kaybolan 13 Yaşındaki Kızın Cesedi Bulundu

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından deniz polisi botuna alınan ceset, Kaleiçi Yat Limanı’na, oradan da kimlik tespiti ve ölüm nedeni araştırılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Antalya'da Kaybolan 13 Yaşındaki Kızın Cesedi Bulundu

ACILI ANNE EVLADINI ELBİSELERİNDEN TEŞHİS ETTİ

Soruşturma çerçevesinde, Antalya’da okula gitmek için evden çıkan ve servisten indikten sonra ortadan kaybolan 13 yaşındaki ortaokul öğrencisi Aylin Kaya’nın ailesi bulunan cesedin kızlarına ait olabileceği ihtimali üzerine Adli Tıp morguna gitti. Gerekli işlemlerin ardından cesedi gören anne Natalya, elbiselerden yola çıkarak cesedin kızına ait olduğunu söyledi. Cenaze ise kesin kimlik tespiti için DNA tespiti yapılmadan aileye teslim edilmedi. DNA testinde cesedin Aylin Kaya’ya ait olduğu netleşirse cenaze aileye teslim edilecek.

Antalya'da Kaybolan 13 Yaşındaki Kızın Cesedi Bulundu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir