Pazartesi, Temmuz 15

Doğum yapan zihinsel engelli 17 yaşındaki kızın bebeğinin babası köy muhtarı çıktı

Zonguldak’da bir köyde zorla cinsel istismara uğrayan 17 yaşındaki zihinsel engelli kızın hamile kalması üzerine yapılan DNA testi sonucunda, bebeğin babasının köy muhtarı olduğu ortaya çıktı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı bir köyde, cinsel istismar sonucu hamile kalıp doğum yapan zihinsel engelli M.A.’nın (17) bebeğinin babasının, DNA testi sonucuna göre köy muhtarı O.A. (42) olduğu ortaya çıktı. Muhtar O.A., tutuklandı.

KARIN AĞRISIYLA GELDİ, HAMİLE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Ereğli ilçesine bağlı bir köyde ailesiyle yaşayan zihinsel engelli M.A., haziran ayında karın ağrısı şikayetiyle ailesi tarafından ilçedeki özel hastaneye götürüldü. Yapılan tetkiklerde M.A.’nın 7 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Hastane görevlileri durumu jandarmaya haber verdi.

Zihinsel engelli genç kızın hamileliği DNA testiyle ortaya çıktı

BİRİ MUHTAR 2 KİŞİNİN CİNSEL İSTİSMARINA UĞRAMIŞ

Soruşturma kapsamında uzman psikolog eşliğinde M.A.’nın ifadesi alındı. M.A., ifadesinde köyde yaşayan G.A. ve köy muhtarı O.A.’nın farklı zamanlarda kendisine zorla cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Gözaltına alınan G.A. ve O.A. suçlamaları reddederken, savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı. Bebek ise ağustos ayında dünyaya geldi.

DNA TESTİ SONUÇLANDI

Cumhuriyet savcısı, bebeğin babasının tespiti için şüpheliler G.A. ve O.A. ile bebekten DNA örneği alınmasını istedi. DNA testi sonucuna göre, bebeğin babasının köy muhtarı O.A. olduğu ortaya çıktı. Muhtar O.A., dün jandarma tarafından yeniden gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen O.A., çıkarıldığı hakimlik tarafından tutuklanıp cezaevine gönderildi. G.A. hakkında ise ‘Cinsel istismar’ suçlamasıyla soruşturma sürüyor.

Zihinsel engelli genç kızın hamileliği DNA testiyle ortaya çıktı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir