Pazartesi, Temmuz 22

Alman Anne, Hamas’a ait bir kamyonetin arkasında yarı çıplak görüntülenen kızı için yardım çağrısı yaptı

İsrail’deki bir müzik festivalinde kızının Hamas güçleri tarafından kaçırıldığına inanan Alman anne, bir kamyonetin arkasında görüntülenen kızı hakkında bilgi almak için yardım çağrısı yaptı. Kızının bir kamyonetin arkasında sokaklarda gezdirildiği videoyu gören anne, sosyal medyada yardım talebinde bulundu.

İsrail‘deki bir müzik festivalinde Hamas güçleri tarafından kaçırıldığına ve bir kamyonetin arkasında sokaklarda gezdirildiğine inandığı kızı Shani Louk hakkında bilgi almak isteyen Alman bir anne, yardım çağrısı yaptı.

 

ARABADAKİ BAYGIN HALİNİ GÖSTEREN VİDEOYU GÖRDÜ

Alman turist Shani Louk, Hamas militanları bölgeye operasyon düzenleyip etrafa ateş açtığında Gazze sınırı yakınındaki festivale katılıyordu. Annesi Ricarda, Shani’nin kaçırıldıktan sonra “arabada baygın halde” olduğu bir video gördüğünü söyledi.

Alman Anne, Hamas'a ait bir kamyonetin arkasında yarı çıplak görüntülenen kızı için yardım çağrısı yaptı

“YARDIM GÖNDERMENİZİ RİCA EDİYORUM”

Sosyal medyada yayımladığı çağrısında cep telefonundan kızının yirmili yaşlarındaki fotoğrafını gösteren Ricarda, kızının, “Güney İsrail‘de bir grup turistle birlikte Hamas tarafından kaçırıldığını” söyledi. Anne Ricarda “Bize, kızımızın Filistinlilerle birlikte arabada baygın haldeyken ve Gazze Şeridi’nde dolaştırıldığına dair bir videosu gönderildi. Sizden bize herhangi bir yardım veya haber göndermenizi rica ediyorum. Çok teşekkür ederim.”

Alman Anne, Hamas'a ait bir kamyonetin arkasında yarı çıplak görüntülenen kızı için yardım çağrısı yaptı

RASTALARINDAN VE DÖVMELERİNDEN TANIDILAR

Cumartesi günü erken saatlerde Hamas’ın İsrail topraklarına yönelik çok yönlü operasyon haberi duyulunca Louk’un ailesi kızlarıyla iletişime geçmeye çalıştı. Sosyal medyada geniş çapta paylaşılan bir videoda onu tanıyınca dehşete düştüler. Videoda genç bir kadının bedeni etrafında silahlı savaşçılarla açık kasalı bir kamyonun arkasında sokaklarda gezdirilirken “Allahu Ekber” sesleri yükseliyordu. Ailesi, Louk’u rastalarından ve kendine özgü dövmelerinden tanıdıklarını söylüyor. Kuzeni Tom Weintraub Louk, Washington Post gazetesine, “Umutluyuz” dedi.

Alman Anne, Hamas'a ait bir kamyonetin arkasında yarı çıplak görüntülenen kızı için yardım çağrısı yaptı

EN AZ 100 KİŞİ KAÇIRILDI

İsrail hükümeti, Hamas’ın operasyonunda en az 100 İsrailli asker ve sivilin kaçırıldığını söylüyor. Aralarında İngiltere vatandaşı Jake Marlowe’un da bulunduğu başka kişilerden de festivalden beri haber alınamıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir