Cuma, Nisan 19

Ekşisu Erzincan Bögert Doğal Maden Suyu Fabrikası üretime başladı

Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun, şehirde görev yapan Gazeteciler ile bir araya gelerek, Erzincan Belediyesi Tarafından üretime başlayan Ekşisu Erzincan Bögert Doğal Maden Suyu Fabrikasında incelemelerde bulunarak Gazetecilere Fabrika hakkında bilgiler verdi.

Ekşisu Erzincan Bögert Doğal Maden Suyu Fabrikası üretime başladı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un girişimleri sonucunda atıl durumda bulunan, Erzincan’da önemli katma değere sahip yöresel ürünlerinden Ekşisu Erzincan Bögert Doğal Maden Suyu Fabrikası yeniden üretime başladı.

24.000 m2 alan içerisinde 3 Bin 400 m2 fabrika alanına sahip olan tesiste ilk etapta tek vardiyada 15 kişi çalışarak günde 100 Bin şişe Maden Suyu Üretimi yapılacak. İlerleyen zamanda ise kapasite artırımı yapılarak, vardiya sayısı 3 e çıkartılacak ve sade olarak üretilen Maden Suyu çeşitliliği de arttırılacak.

“Erzincan Ekşisu Bögert Maden Suyu Coğrafi İşaret Tescili Başvurusunun Yapılması” projesi ile Dünyada 2’nci, Ülkemizde ise ilk defa bir Maden Suyuna coğrafi işaret tescili alınacak.

1932 yılında kurulan ve Erzincan ve çevre illere maden suyu tedariği yapan Bögert Maden Suyu Üretim Tesisi 2018 yılında üretime ara vermek durumunda kalmıştı.

Erzincan’da atıl durumda bulunan maden suyu üretim tesisinin ekonomiye kazandırılması amacıyla modern teknolojiye uygun makine ekipman alımı yapılıp ürün çeşitliliği arttırılarak, Erzincan’ın Doğal Mineralli Bögert Maden Suyunun yurt içi ve yurt dışına pazarlanması yapılacak.

Erzincan’da görev yapan Gazetecilere Maden Suyu Fabrikasını gezdiren Belediye Başkanı Bekir Aksun, Gazetecilerin sorularını cevaplandırarak fabrika hakkında da bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Aksun yaptı açıklamasında şunları kaydetti; “ Çok değerli Erzincan’lı hemşerilerim, Basınımızın güzide mensupları bugün Erzincan Belediyesi Maden Suyu Fabrikasındayız. Çok şükür ruhsatını aldık, üretime başladık.

Tüm arkadaşlarımız şuanda iş başında. Günlük üretim kapasitesini ilk etapta 100 Bin şişe olarak belirledik ve bu hedefimize doğru hızla ilerlemekteyiz.

Satışlarımızı başlattık, marketlerde bulunuyor. İnşallah il dışına ve sevindirici olanı Avrupa’ya da satıyor olacağız. Önümüzdeki haftalarda oralara da sevkiyatlarını yapmış olacağız. Şimdiden Erzincan’ımıza, memleketimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir