Pazartesi, Temmuz 22

UEFA ülke puanında müthiş sıçrama! Türkiye yerini korumayı başarırsa hayaller gerçek olacak

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor’un Avrupa’da haftayı galibiyetle tamamlamasının ardından ülke puanı adeta uçuşa geçti. Türkiye, sezona 13. basamakta başladığı UEFA ülke sıralamasında, ilk 10’un içine girmeyi başardı. Bu tabloyu sezon sonuna kadar taşımak ise büyük önem taşıyor. Türkiye, sezonu ilk 10’un içerisinde bitirirse 2025-2026 sezonunda Şampiyonlar Ligi’ne direkt takım gönderecek.

Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray, Konferans Ligi’nde ise Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor‘un galibiyetleri sonrası Türkiye, UEFA sıralamasında ilk 10’a girmeyi başardı. Temsilcilerimizin zaferleri sonrası 10. sıraya yükselen Türkiye, sezonu bu basamakta tamamlarsa 2025-2026 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde direkt grup aşamasına takım gönderecek.

GALATASARAY’DAN RAHAT GALİBİYET

Şampiyonlar Ligi 3. eleme turu ilk maçlarında bu sezon organizasyondaki tek Türk temsilcisi Galatasaray, Slovenya’nın Olimpija Ljubljana takımına konuk oldu ve rakibini deplasmanda 3-0 yendi.

KONFERANS LİGİ’NDE FİRE VERMEDİK

Konferans Ligi’nde Beşiktaş, deplasmanda Azerbaycan temsilcisi Neftçi’yi 3-1 yenerken, Fenerbahçe de konuk ettiği Slovenya’nın Maribor takımını 3-1 mağlup etti. Adana Demirspor ise konuk ettiği Hırvatistan’ın Osijek takımını 5-1 yendi.

UEFA ülke sıralamasında güncel tablo:

UEFA ülke puanında müthiş sıçrama! Türkiye mevcut yerini korumayı başarırsa hayaller gerçek olacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir