Pazartesi, Temmuz 22

Son dakika! Kocaeli TMO silosundaki patlama anı kamerada

Son dakika! Kocaeli’deki Toprak Mahsulleri Ofisi silosunda meydana gelen patlamada 1’i ağır 5 kişi yaralanırken, patlama anı güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Kocaeli Derince’de Toprak Mahsulleri Ofisi’nin deposunda büyük bir patlama meydana geldi. Kentin büyük kısmında hissedilen patlamada 1’i ağır 5 kişi yaralanırken, patlamanı anı bölgedeki güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

PATLAMA SESİ KÖRFEZ’İN BİRÇOK KESİMİNDEN DUYULDU

Yoğun duman ve toz bulutuna neden olan patlama sonucu bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken, Körfez’in birçok kesiminden duyulan patlama sesi sonrası bölgeye giden Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

“EKİPLERİMİZLE OLAYI TAKİP EDİYORUZ”

Aygün “Şu anda yaralıları hastaneye ulaştırmakla meşgulüz. İncelemeler yapılıyor, elimizde tam net bilgiler yok ama yaralı 5 arkadaşımızı hastaneye gönderdik. Ekiplerimizle olayı takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE BİNASINDA OTURDUĞUM YERDEN BİLE HİSSETTİM”

Patlamanın tahıl silosunda meydana geldiğini aktaran Aygün, “Tabii teknik bir olay, izahatını bizim anlatmamız veya bilmemiz mümkün değil. Arkadaşlar inceledikten sonra bilgilendirme yapılacak. Yangın yok, sıkışmadan kaynaklı patlama oldu ama şiddetli patlamaydı. Belediye binasında oturduğum yerden bile bunu hissettim. İnşallah ölüm olmamıştır, olayı böyle atlatırsak bizim için önemli olan bu” diye konuştu.

PATLAMA ANI KAMERADA

Öte yandan TMO deposundaki patlama anı görüntüleri de ortaya çıktı. Bölgedeki bir güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen videoda siloların bir anda infilak ettiği ve dumanların gökyüzünü kapladığı anlar yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir