Salı, Nisan 23

İstanbul’da indi-bindi taksi ücreti 75 TL mi oldu? İBB kaynaklarından iddialara yanıt

İstanbul’da taksilerin indi-bindi diye bilinen en kısa mesafe ücretinin 75 TL olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İBB kaynakları, alt komisyonda taksiciler tarafından böyle bir talebin dile getirildiğini ancak henüz kararın resmileşmediğini belirterek 27 Temmuz’daki UKOME toplantısını işaret etti.

Verdikleri hizmetten çok karıştıkları skandallarla adlarından söz ettiren taksiciler, bu kez “İndi-bindi” ücretlerine yapıldığı söylenen zamla gündeme geldi. İddiaya göre; İstanbul’da indi-bindi taksi ücreti 75 TL oldu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İBB kaynakları; taksicilerden böyle bir talep geldiğini ancak zammın henüz kesinleşmediğini belirtti.

“FİKİR OLARAK ORTAYA ATILMIŞTIR”

Sarı taksilerin sık sık gündeme geldiği İstanbul’da bu kez de indi-bindi ücretinin 75 TL’ye yükseldiği iddiası konuşuluyor. İddiaların sorulduğu İBB kaynakları “Alt komisyonda bu görüşülmüş olabilir bugün ama bu sadece fikir olarak ortaya atılmıştır. Taksiciler alt komisyonda bunu istemiş olabilir, ama bu resmi bir karar değil. 27 Temmuz’da UKOME toplantısı var. Orada belli olur.” yanıtını verdi.

İSTANBUL’DA TAKSİ ÜCRETLERİ NE KADAR?

En son Ocak ayında yapılan zamla İstanbul’da taksilerin en kısa mesafe ücreti 28 TL’den 40 TL’ye çıkartılmıştı. Taksimetre açılış ücreti de 9,80 TL’den 12,65 TL’ye yükselmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir